Domů | Služby | Kontakt
Domů Ceníky a podmínky Naše letiště a letadla Osnova výcviku ULL Kontakt
AirKiss Let. škola Literatura

Doporučená literatura a pomůcky

K teoretické přípravě a k učení ke zkouškám budete potřebovat kvalitní referenční literaturu - učební text. Připravili jsme pro Vás krátký přehled toho nejzajímavějšího, co lze na našem trhu běžně sehnat.
 
Kromě toho zde najdete též některé další pomůcky, které byste si měli opatřit.


    Přihlásit se k odběru novinek
  
  Máte otázky?
  Tel.: +420-603-811-572    E-mail: info@airkiss.cz
   Web: http://www.airkiss.cz

  Bude Váš!
    Vše o výcviku
 - podmínky výcviku
 - ceníky
 - osnova výcviku pilota ULL
 - pilotní zkoušky
 - pronájem letadel
 - konzultační činnost


  Učebnice pilota

Tato více než šestisetstránková knížka se Sambou na titulní stránce obsahuje 9 kapitol napsaných vždy odborníky na danou problematiku. Knížka sice není moc čtivá, také to není žádná beletrie, ale neměla by chybět ve Vaší knihovně jako kvalitní referenční příručka ať již se učíte ULL nebo PPL.

Autor: kolektiv autorů
Vydalo: Svět křídel Cheb
Cena: 450,- Kč  Angličtina pro VFR


Příručka určená všem, kdo by se chtěli naučit nebo zdokonalit v letecké angličtině a létají za VFR. Autorem je bývalý pilot vojenského vrtulníku Jan Šťastný.


Svět křídel, 149,- Kč účastníci kursu Letecká angličtina mají učebnici zdarma


  Databáze letišť


Databáze letišť je obsahuje kompletní seznam známých ověřených i neověřených letišť a ploch SLZ a velkou zásobu dalších praktických informací

Avion, 250,- Kč (ČR) / 330,- Kč (ČR a SK)
  Učebnice létání / letecká telekomunikace

V knížce Dr.Ing.Milana Kameníka najdete technické minimum k principu fungování radiostanice a šíření signálu, legislativním omezením a případným postihům, ale především poměrně podrobný přehled použití letecké frazeologie ve všech možných i nemožných situacích. Dočtete se také o chování v případě nouze či tísňových situací.

Autor: Dr.Ing.Milan Kameník
Vydal: Avion / Patrik Sainer
Cena: 190,- Kč
  Časopis Aero Hobby

Časopis AeroHobby je poměrně nový časopis, který se nedávno (situace 7/2004) objevil na běžných stáncích. Jeho podnadpisem je "časopis o všech podobách létání", je zde mnoho o bezmotorovém létání a paraglidingu, ale také o klasických ULL.
V současné době je jeho budoucnost nejistá a kvalita diskutabilní.

Cena: 60,- Kč  Časopis Letectví a kosmonautika

Časopis Letectví a kosmonautika je určen nejširší laické veřejnosti a tomu také odpovídá jeho skladba - najdete zde informace o vojenských letadlech a zbraňových systémech našich a zahraničních, o novinkách v kosmických programech, velkých dopravních letadlech a občas i něco o paraglidingu či UL létání.

Určitou zárukou je, že L&K vychází již celá desetiletí (na hlavní stránce najdete údaj o 80. ročníku!)

Cena: 99,- Kč

  Časopis Pilot - Bulletin LAA

Časopis Pilot je nesmírně praktický a důležitými i zajímavými informacemi naplněný bulletin Letecké amatérské asociace ČR. Každý člen LAA dostává Pilota zdarma.

Najdete zde novinky v legislativě a předpisech, v mezistátních dohodách, v technických specifikacích, ale také například rozbory leteckých nehod a "nehod" za poslední období či rozhovor se zajímavou osobností (Věděli jste, že zpěvák a herec Jiří Schmitzer má piloťák ULL a létá s P-96 Golf? Když zrovna neskáče s padákem...)

Vydává: Letecká amatérská asociace
Cena: 0,- pro členy LAA


  Zápisník letů

Zápisník letů je dokument, který Vás bude provázet celým Vaším leteckým životem. Doporučujeme ho zavést již při výcviku a psát si do něj i úlohy výcviku. Zápisník letů se prodává v celé řadě různých verzí, pokud předpokládáte roční rozsah letových hodin v desítkách či stovkách, doporučujeme Vám toto kompaktní provedení A5.

Vydává: Avion / Patrik Sainer
Cena: 50,-

  Letcovy časoměřiče

Pro samostatné létání budete potřebovat kvalitní hodinky, vybavené kromě času též stopkami. Hodinky by měly být dobře čitelné, tak abyste kdykoli (třeba i v konstantní turbulenci) byli schopni přečíst čas.
 Fortis 
Fortis B-42 Titanium Official Cosmonauts Chronograph

Cena: 45 000,- Kč
Neboť nejlépe čitelná je kombinace černý podklad, doporučujeme se držet této kombinace, samozřejmě pokud nemáte hodinky s velkým digitálním displejem. Bílý ciferník se v přímém slunečním světle odráží a kromě toho není náhoda, že letecké přístroje se dělají právě v kombinaci bílá na černém.

Stopky jsou potřeba pro zaznamenání skutečné doby letu pro její pozdější zapsání do logbooku Vašeho stejně jako záznamníku letadla a také pro informaci o spotřebovaném / zbývajícím palivu.

 Breitling 
Breitling Navitimer Heritage

Cena: mnoho
Hodinek, které splňují tyto jednoduché požadavky je na trhu celá řada, asi nejznámějšími jsou značky Breitling a Fortis. První je něco jako kultovní značka, druhé jsou mnohem levnější, ale jejich cena je stále přibližně stejná jako cena ULL výcviku :-) (cca. 20 - 50 tis. Kč). Breitlingy stojí mnoho desítek tisíc až stovky tisíc Kč.
 Timex 
Timex Expedition

Cena: cca. 2000,-
O kvalitě značky Fortis svědčí, že jeden z jejich modelů je oficiálním osobním časoměřičem kosmonautů. Jsou to masivní, těžké automatické hodinky (nenatahují se ručně ani nemají bateriový strojek, energii získávají chůzí nositele). Stejně tak vám ale poslouží digitální hodinky CASIO, ručičkové TIMEX Expedition či Wenger. Nadupanější modely CASIO obsahují i tlakoměr spojený s výškoměrem, který vám může teoreticky posloužit jako náhradní výškoměr. Teoreticky, kvalit ocejchovaného výškoměru v letadle pochopitelně nedosahuje. Tyto modely Casio stojí od cca. 4000,- do 8000,- Kč.
Mezi modely Timex Expedition nás zaujal model s černým ciferníkem a displejem, na kterém mohou běžet například právě stopky. Tento model je velmi levný, katalogová cena je pouhých cca. 2000,- Kč.
Podmínky pro zahájení kursu pilota ultralehkého letadla jsou: minimálně 15 let (do 18 let je nutný souhlas zákonného zástupce), zdravotní...
Detaily

Zdokonalovací výcvik
Získání pilotní licence Vám dále umožní pokračovat v dalším zdokonalovacím výcviku...
Detaily