Složitá technika


On je v tom také dosti velký rozdíl. Opravit prasklou žárovku umí většina lidí. Ovšem řídit elektrárnu, to už chce něco jiného. Je to takový rozdíl jako mezi tím umět řídit a auto a letadlo. Žijeme v moderní době, kde je technika na každém, každičkém krku. I v marketech již jsou samoobslužné pokladny a ten kdo s nimi neumí, má prostě smůlu a musí do fronty k pokladně kterou obsluhuje pokladní. Ačkoli spousta lidí má k tomu jiné důvody. Tvrdí, že u samoobslužné pokladny tak vlastně dělají práci za někoho jiného. Inu, je to také názor. Techniku máme samozřejmě i doma. Otec například v dílně, nebo garáži, matka v kuchyni.

nádobí v myčce

A že se tam toho najde. Základem bude asi myčka nádobí. V moderní domácnosti nesmí chybět. Pak tam najdeme jistě všelijaké mixéry a šlehače a vůbec spoustu vymožeností. I když je pravda, že dnešní mladé hospodyně spíše umí řídit to výše citované auto, než aby uměly uvařit poctivou svíčkovou. Ale to je dáno právě tou moderní dobou. Obsluha některých věcí je takřka povinností a ten kdo umí obsloužit mobilní telefon, měl by umět také další věci. Jenže zde je kámen úrazu v tom, že je to někdy zbytečně složité. To je právě úděl člověka, že někdy skutečně řeší věci tak, aby to nebylo jednoduché.

část jeřábu

Například při sestavování některých kusí nábytku člověk šílí, protože i když máte návod, tak to prý podle něho nefunguje. Takže nastupuje systém pokus omyl až je nakonec stůl stolem a šuplík šuplíkem. Pokud tedy ze stolu nesložíte třeba lednici. Pokud i vy v tomto ohledu nějak tápete, nic si z toho nedělejte. Berte to jako osud, jako trest a máte vystaráno. Vždycky se najde někdo, kdo to udělá za vás, kdo vám pomůže. Myslete na to, že zase třeba umíte vy něco, co neumí on nebo všichni ostatní. Musíme být rádi, že máme takové pomocníky. Třeba postavit dům bez jeřábu asi nebude žádní legrace.