Zeptáte-li se náhodně zvoleného mladého muže na ulici ve městě, zda ví, co je to Facebook, bude docela pravděpodobné, že vám odpoví správně, ale na otázku, co to byl „Závod míru“, by to se správnou odpovědí nemusela být žádná sláva. Tímto vám pouze chceme naznačit, že virtuální svět sociálních sítí některé z nás natolik pohltil, že ztrácíme zájem o reálný svět kolem nás.
Selfie – Facebook je síť, kam lidé s oblibou ukládají svá aktuální selfie, tedy ve volném překladu záběry vlastního obličeje v různých životních situacích a prostředích. To však není zrovna ten nejlepší účel této technologie a my bychom ji měli využívat mnohem smysluplněji. Je zde totiž možnost nahrávat nebo stahovat jakákoli videa, která neporušují dobré mravní zásady.
Závod míru – jako jeden z příkladů, kdy využít Facebook video downloader, je cyklistika. Závod míru je totiž bývalý etapový cyklistický závod, jeden z nejoblíbenějších a nejprestižnějších, který probíhal v naší zemi za socialismu, a my bychom si pomocí videa na Facebooku mohli připomenout některé jeho zajímavé momenty. Například tratě, kudy cyklisté tehdy projížděli. Některé úseky jsou skutečně velmi obtížné, kupříkladu přejezd hřebene Krušných hor z Německa do České republiky a na Facebooku lze dohledat videa, která jsou v těchto místech nasnímaná z dronu nebo přímo ze silnice, abyste měli jasnější představu o tomto prostředí.
O závod míru se však zajímají i historici a lze na sociálních sítích dohledat originální videa z osmdesátých let minulého století, která si můžete stáhnout pomocí video downloaderu kromě Facebooku např. z YouTube. Pro milovníky cyklistiky jsou to velmi cenné zdroje, které napoví, jak se tehdy závodilo, jaká byla taktika, kolik závodníků bylo v pelotonu a jaké podmínky také závodníci měli. A můžete tu objevit i některé šokující zdroje, např. informace, že v roce 1986 byli cyklisté přinuceni startovat z Kyjeva, v době, kdy tu došlo k havárii jaderného reaktoru v Černobylu.