Kdysi se říkalo, že co Čech, to muzikant. Z historie také víme, že tomu není tak dlouho, co bylo pro děti naprosto běžné chodit na hodiny klavíru či houslí. Tato móda však postupem času opadla (nejspíš když si lidé uvědomili, z kolika dětí se skutečně stanou virtuózové), a ač i dnes existují hudební školy, rozhodně nejsou tolik navštěvované jako kdysi.
To však neznamená, že by děti na hudební nástroje zanevřely. Každý, kdo má doma malého potomka, ví, jak je nadšený, když může tlouci do bubínku nebo jen dvěma dřívky o sebe, případně hrát na dětské klávesy. Je fakt, že ač výkony zpravidla mají do poslouchatelné hudby poměrně daleko, stále podporují v dětech kreativitu a zájem o hudbu, což rozhodně není špatná věc.
Avšak je třeba říci, že například dětské klávesy jsou poměrně nepraktické, pokud si je třeba chcete vzít na cestu, nehledě na to, že je nutné mít jej v elektrické zásuvce, či použít baterie, které se u tohoto typu výrobku poměrně rychle spotřebují.
V módě jsou proto takové nástroje, které mohou fungovat i bez elektřiny a které je možné velmi snadno přenášet. Typickým příkladem může být i dětská foukací harmonika. Ta je malá, kompaktní a vejde se i do kapsy.
Navíc má tu výhodu, že zvuky, které vydává, i u nezkušeného hráče nezní příliš hrozivě, na rozdíl například od již zmíněných houslí. Znamená to tedy, že i když na ni hraje dítě, není výsledek příliš děsivý.
Dalším faktem je to, že nepotřebujete žádnou elektřinu, stačí pouze dech. Znamená to, že si ji můžeme vzít na cesty a hrát na ni například večer u táboráku. To rozhodně přispěje k vytvoření správné atmosféry.
Dětem by navíc mohl učarovat fakt, že tento nástroj je používán například v oblíbeném filmu Zachraňte Willyho, kde na něj hraje hlavní hrdina. To je určitě přesvědčí, že hra na jakýkoliv hudební nástroj, třebas právě na foukací harmoniku, není jen ztráta času.